ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DTP ile CHP arasında Fatih Terim tartışması!

DTP ile CHP arasında Fatih Terim tartışması! Empty DTP ile CHP arasında Fatih Terim tartışması!

Mesaj  meso C.tesi Ara. 08, 2007 1:16 am

ANKARA (07.12.2007)- DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Futbol Federasyonu Kanunu görüşmelerinde, Fatih Terim'in aldığı paranın miktarını eleştirdi. CHP'lilerin Terim'i kast ederek, 'büyük adam' diye karşılık vermesine Sakık, “Türkiye’de asgari ücretle geçinen 310 tane vatandaşımızın aldığı aylık maaşla aynı. Adalet mi bu? Emek cephesinden geldiğini iddia eden sosyal demokratlar bunlar küçük adam mıdır?" diye sordu.

Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Futbol Federasyonu Kanunu’nun görüşmeleri öncesinde DTP’yi dışlayarak diğer partilerle görüşmesi nedeniyle Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’na sitemde bulunurken, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek için, “Her gün bize hakaret etme hakkını kendinde bulan ve bizleri aşağılayan tavır içinde. Kendisinin bundan sonra bu Gruba, halkın oyuna saygı duymasını diliyorum ve umuyorum” dedi

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Tütün,Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 2008 yılı bütçeleri üzerinde konuşan DTP’li Sakık, Futbol Federasyonu Kanunu’nun kabul edilmesinin önemli olduğunu ifade etti.

'FATİH TERİM NE KADAR MAAŞ ALIYOR?'

Sakık, Fatih Terim’in aldığı paranın miktarı hakkında kimsenin bilgi sahibi olmadığını belirterek, kendisinin birkaç yeri araması sonucu 130 milyar TL’de anlaştıklarını ifade etti. Sakık,”Helal olsun, alsın ama çok büyük paralar” dedi. CHP sıralarından bir milletvekilinin Terim'i kast ederek, “Büyük adam” diye seslenmesi üzerine Sakık ile CHP’liler arasında sözlü sataşma yaşandı.

'BU ÜLKEDE BAŞKA BÜYÜK ADAM YOK MU?'

Sakık, “Büyük adamdır tamam ama bu ülkenin Cumhurbaşkanı da, Genel Kurmay Başkanı da,Başbakan da büyüktür. Fatih Terim’in aldığı bir aylık maaşı onlar bir yılda alamıyor” dedi. Sakık, bunların sadece maaş olduğunu ve son maçta alınan 800 milyar TL’lık prim paraların hepsinin birer muamma olduğunu ifade etti. Sakık, “Türkiye’de asgari ücretle geçinen 310 tane vatandaşımızın aldığı aylık maaşla aynı. Adalet bu.Emek cephesinden geldiğini iddia eden sosyal demokratlar bunlar küçük adam mıdır?”dedi.

CHP'LİLER SATAŞMAYI SÜRDÜRDÜ

CHP Muğla Milletvekili Gürol Ergin ise, “CHP’ye böyle haksızlığı yapma hakkını nereden buluyorsun? Yanlış konuşuyorsun. O kürsüyü istismar ediyorsun. Bunun CHP ile ilgisi ne?” diye bağırdı.

Sakık da buna karşılık, “Niye bağırıyorsun? Bize bağırma hakkını size kim veriyor?” diye karşılık verdi. Ergin’in, “Yanlış konuşuyorsun” demesi üzerine, Sakık, “Yanlış konuşmuyorum. Doğruları konuştuğum için damarlarınıza basıyorum, bam telinize basıyorum” dedi.

'EVİ YAKILAN KÖYLÜLERLE PAZARLIK YAPILDI'

Sakık, 1990’larda evleri yakılarak göçetmek zorunda bırakılan köylülerin, geri dönüş kapsamında bazı yerlerde 20,bazı yerlerde 10-12 milyar verildiğini ve bu paranın verilmesi için de pazarlık yapıldığını hatırlattı.

'BÖLGE İÇİN PROJE ÜRETİN'

Sakık, AKP Hükümeti’nin bölgeyle ilgili bir projeyi hayata geçirmesi gerektiğini ifade etti. Muş’ta insanların elinde tütünlerinin beklediğini kaydeden Sakık, “Bu insanların elindeki tütün Fatih Terim’in üç aylık maaşıdır. Bu insanlar orada en az 20-30 bin insandır. Devlet bu kadar zayıf olabilir mi, haksız olabilir mi? Ama uluslar arası sermayeden tütün tüccarları o bölgeye kadar gelebiliyorlar” dedi.

ANF NEWS AGENCY
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics