ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malatya SGD, gençleri 6 Kasım'a çağırdı

Malatya SGD, gençleri 6 Kasım'a çağırdı Empty Malatya SGD, gençleri 6 Kasım'a çağırdı

Mesaj  meso Salı Kas. 06, 2007 1:02 am

MALATYA (05.11.2006)-Malatya Sosyalist Gençlik Derneği bugün yaptığı çalışmalar ile gençliği 6 Kasım’da ırkçı YÖK’ün karşısına, kardeşliğin safına çağırdı.

Bugün, SGD üyeleri çıkarttıkları “Gençlik; Irkçı YÖK’un Karşısına Kardeşliğin Safına, YÖK’e Ve Har(a)çlara Karşı Mücadeleye” SGD imzalı pulları Paşaköşkü Mahallesi'ne, Emeksiz Caddesi'ne, şehir merkezine ve üniversite durağına asarak üniversiteli 6 Kasım'a çağırdı.

SGD’nin çıkardığı 6 Kasım bildirilerini yüzlerce öğrenciye ulaştıran SGD’liler, ırkçı YÖK’u teşhir etti. Güvenlik şube, TMŞ ve çevik kuvvet polisleri ayrı ayrı keyfi kimlik kontrolleri yaparak SGD üyelerini engellemeye çalıştı. SGD’lilerin tutumu üzerine polisler geri adım attı. Öğrencilerin bildirilere ilgisi yoğun oldu. Kimi öğrenciler arkadaşlarına vermek üzere fazla bildiri aldılar.

Liseliler Kardeşliğin Safına

SGD’liler liseli gençleri barış ve kardeşlik safına çağırmaya devam ediyor. SGD’liler bugün Turgut Özal Lisesi'nde “Türk-Kürt Alevi-Sünni gençler; barış ve kardeşlik safına” “eğitim haktır satılamaz” “ezberci elemeci eğitime karşı gücümüz birliğimizdir” “Düşman değil kardeşiz, yaşasın halkların kardeşliği” “Yozlaş-Ma Özgürleş SGD’de birleş” “parasız, bilimsel, anadilde eğitim hakkımızı istiyoruz” yazılı SGD imzalı kuşları atarak liseli gençliği şovenizme karşı kardeşlik safına çağırdı.

SGD’liler ayrıca 2 Kasım Cuma günü ise üniversite durağında yaptıkları kuşlama ile üniversiteli öğrencileri kardeşliğin safına çağırdı.
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics