ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Butto gazetecilerin eylemine katıldı

Butto gazetecilerin eylemine katıldı Empty Butto gazetecilerin eylemine katıldı

Mesaj  meso C.tesi Kas. 10, 2007 1:39 pm

İSLAMABAD (10.11.2007)-Pakistan eski Devlet Başkanı Kürt kökenli Benazir Butto, ev hapsinden çıktıktan sonra bugün gazetecilerin düzenlediği eyleme katılarak, “biz ifade özgürlüğüne inanıyoruz. Ben bunun için de mücadele ediyor. Diktatörlüğe karşı savaş devam edecek” dedi.

Başkent İslamabad’da toplanan 200 medya çalışanının eylemine katılan Pakistan eski Devlet Başkanı Benazir Butto, “Buraya sizinle dayanışmaya geldim. Medyaya karşı kısıtlamaları onaylamıyorum” diye konuştu. Benazir Butto dün ev hapsine alındıktan sonra özellikle medyatikleşti. Bütün dünya basının gözleri Pakistan’a çevrildi. Benazir Butto bir süre önce Londra’da yaptığı açıklamada anne tarafından Kürt olduğunu söylemişti.

Gazetecilerin eyleminde “Biz ifade özgürlüğüne inanıyoruz. Ben bunun için de mücadele ediyorum” diyen Butto, “diktatörlüğe karşı savaş devam edecek. Biz barış taraftarlarıyız, biz medyanın yanındayız” şeklinde konuştu.

UZUN YÜRÜYÜŞ ÇAĞRISI

Butto 13 Kasım’dan itibaran Lahor ve İslamabad arasında yapılacak uzun yürüyüş çağrısını yineledi. 275 km’lik yürüyüş ile sıkıyönetime son verilmesi ve Ocak ortasında seçimlerin yapılması talep edilecek.

Butto Cuma günü, partisi Pakistan Halk Partisi’nin eylemine katılmak üzere evinden çıkmak isterken engellenerek ev hapsine alınmıştı. Devlet Başkanı Pervez Müşerref bundan bir hafta önce sıkı yönetim ilan ederek tüm eylemleri yasaklamıştı.

Geçen cumartesi günü ilan sıkı yönetimden sonra basına yönelik bir dizi kısıtlama getirildi. Özellikle de özel yazılı ve görsel basına bu kısıtlamalar uygulandı. Buna göre Pervez Muşşeref’i, onun hükümetini veya ordu güçlerini “karalayan” tüm basın haberleri kara listeye alınacak. Gazete ve televizyonlar tarafından ayrıca intihar eylemcileri ile saldırı kurbanlarının görüntülerinin yayınlanması yasaklandı. Tüm ihlallere 3 yıl kadar hapis cezası veya 10 milyon rupi (167 bin dolar) para cezası verilebilecek.

ANF NEWS AGENCY
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics