ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mahmut Alınak Erdoğan’a yine Kürtçe dilekçe gönder

Mahmut Alınak Erdoğan’a yine Kürtçe dilekçe gönder Empty Mahmut Alınak Erdoğan’a yine Kürtçe dilekçe gönder

Mesaj  meso Salı Kas. 20, 2007 4:54 pm

KARS (20.11.2007)- DTP Kars eski İl Başkanı Mahmut Alınak, kentin sorunlarını Kürtçe olarak yazdığı yeni bir dilekçeyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdi.

Geçen yıl DTP Kars İl Başkanı olduğu dönemde, kentin sorunlarının yer aldığı bir dilekçeyi Kürtçe yazarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiğini hatırlatan Mahmut Alınak, bu nedenle hakkında iki ayrı dava açıldığını söyledi.

Erdoğan'a yazdığı Kürtçe dilekçe davalara konu olan Alınak, "2006 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Kars'ın sorunları hakkında Türkçe bir dilekçe yazdım. Aylarca bekledim cevap vermedi. Başbakan mezar sessizliğine bürününce belki ‘dikkatini çeker' diye, o masum dilekçeyi bir kez de Kürtçe olarak gönderdim. İngilizce ya da Rusça yazsaydım kimse bir şey demezdi. Ama Kürtçe gönderdim diye sanki kıyamet koptu" dedi.

Hakkında biri Kars'ta, diğeri de Ankara'da olmak üzere iki ceza davası açıldığını belirten Alınak, "Yargılama devam ediyor. Ayrıca Yargıtay Başsavcısı bu dilekçeyi suç delili olarak DTP hakkında Anayasa Mahkemesi'ne açtığı kapatma davasında göstermiş. Ben bu çağdışı zihniyete `hodri meydan' diyorum ve cezaevine girme özgürlüğümü kullanıyorum. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bugün Kürtçe olarak Kars'ın sorunları hakkında yeni bir dilekçe gönderiyorum. Valizim de hazır bekliyorum" diye konuştu.

Mahmut Alınak, Kürtçe gönderdiği son dilekçesinde "Seçimden sonra bir defa daha görüldü ki, siz ve Karslı işbirlikçileriniz halkı yine kandırdınız. Kars'ın genç kızları ve delikanlıları işsizdir. Pahalılık Karslı çiftçi, memur, esnaf ve işçiyi perişan etti. Hastalarımız Erzurum yolunda çile çekiyor. Siz Kars'a sömürge gözüyle bakmaktasınız. Sözün kısası, AKP ve onun Türk ve Kürt işbirlikçileri, Kars'ın üstüne kara bulut gibi çöktüler" dedi.

ANF NEWS AGENCY
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics