ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diyarbakır’da çocuklara konser verildi

Diyarbakır’da çocuklara konser verildi Empty Diyarbakır’da çocuklara konser verildi

Mesaj  mamko Çarş. Kas. 21, 2007 5:58 pm

AMED (21.11.2007)-Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı bünyesinde çalışma yürüten Bağlar Eğitim Parkı’ndaki çocuklara konser verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı bünyesinde çalışma yürüten Bağlar Eğitim Parkı’ndaki çocuklara konser verdi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü bir haftaya yaşarak düzenlediği etkinliklerini sürdürüyor. Yapılan organizasyonla Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korusu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı bünyesinde çalışma yürüten Bağlar Eğitim Parkı’ndaki 100 çocuğa bir konser verdi. “Sarı Gelin” parçasıyla başlayan konser, “Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar”, “Dere Geliyor Dere” parçasıyla sürdü. Bir çocuk “Yaşamak gerekiyorsa eğer; Bir çocuk oyunu kadar renkli olsun; Dünyayı kardeşlik dallarında; Uçan kuşlar doldursun” diye başlayan bir şiir okurken, şef Kısmet Bingöl’in yönettiği 30 kişilik koro, Türkçe ve Kürtçe “Aşiti (Barış)” adlı parçayı okudu. Bağlar Eğitim Parkı’nda eğitim gören çocukların zaman zaman eşlik ettiği konser “Lorke Lorke” ve “Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar” parçasıyla bitti.

Bağlar Çocuk Parkı yöneticisi Ayşen Sema Tekin 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlayarak korodaki müzisyen çocuklara mum ve Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın dergisini hediye etti.

Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Pervin Yetiz ve Müdürlüğün uzmanları, Büyükşehir Belediyesi’nin bastırdığı Çocuk Hakları Sözleşmesi kitapçığını konseri izleyen çocuklara armağan etti.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı bünyesinde faaliyet yürüten Bağlar Eğitim Parkı 5 yıldan bu yana 13 bin 676 çocuğa ulaşarak yardımcı eğitim veriyor. Çeşitli atölyelerin bulunduğu Eğitim Parkı’nda bugüne kadar 1493 gönüllü aktif destek verdi.

ANF NEWS AGENCY
mamko
mamko

- Similar topics